Dobozolás diéta idején : nem is gondolnád, mennyit számít, ha 2-3 napra előre kiadagolod az étkezéseidet és ahhoz tartod magad!
Mert nagyon fontos dolog, hogy mit egyél, ha életmódot akarsz váltani és le akarsz fogyni, de ha ezeket az ételeket nem tervezed el előre, nem veszed meg, nem méred le és nem készíted be magadnak másnapra, akkor hosszú távon nem lesz sikeres az életmódváltásod.
Ha nincsenek terveid , akkor rögtönöznöd kell, és ez az étkezéseknél egyenes utat jelent a munkahelyi büfébe, vagy az első útba eső pékségbe, gyorsétterembe ami nemhogy nem segít, hanem épphogy akadályoz Téged a kalóriadeficit megtartásában és visszavet a fogyásban.
Én nemcsak ebédre, hanem általában reggelire és a kisétkezésre (nálam általában uzsonna) is viszek magammal előre bedobozolt diétás ételeket a munkahelyre, így csak nagyon ritkán, a kolléganőm kísértésének engedve csábulok el a munkahelyi büfébe.
Ebben a bejegyzésben megmutatom Neked, hogy nálam ez hogyan működik:
Dobozolás diéta idején, avagy mi is legyen a dobozban?
Olyan ételeket készíts össze, amik 2-3 napig elállnak, nem igényelnek melegítést vagy melegítve is finomak (pl. egy tojásrántottát inkább frissen fogyasztok, de volt már rá példa, hogy a munkahelyen megmelegítettem).
Diétás reggelire dobozolható ételek:
- zabkása,
- szendvics zöldségekkel,
- tojásmuffin…stb.
Ezt tedd a dobozba kisétkezésekre (diétás tízóraira, uzsonnára):
- összevágott diétás gyümölcsök,
- magvak (pl. dió, mandula, kesudió…stb.) vagy
- 2-3 szem diétás keksz vagy
- 1-2 szelet jól szállítható diétás sütemény.
Diétás ebéd dobozolása:
- diétás köretek (nálam általában 10 dkg),
- friss vagy párolt, sült, grillezett zöldségek (nálam ez kb. 20 dkg szokott lenni),
- hús vagy halételek (nálam ez 10 -15 dkg),
- diétás egytálételből, rakottasból 1 adag (nálam ez kb. 20-25 dkg).
Végül megmutatom, hogy hogy néz ki a dobozolás nálam a gyakorlatban:
Sikeres életmódváltást kívánok!
Szaszkó Andi
életmódváltó gasztroblogger

2013. óta főzök diétásan, cukor és fehér liszt nélkül. Nem vagyok sem ételérzékeny, sem vércukor gondjaim nincsenek, de a kilóimmal én is folyamatosan küzdök.
Diétás gasztroblogomon saját képekkel illusztrálva mutatom meg Neked, hogyan készítem el a kedvenc ételeimet alakbarát módon úgy, hogy lehetőleg ugyanolyan finomak is legyenek, mint a hagyományos ízek.
FIGYELEM! A receptjeimben és a tájékoztató jellegű bejegyzéseimben tapasztalataimat és az interneten található információkat gyűjtöttem össze. Nem vagyok sem orvos, sem dietetikus, ezért a tanácsaimat és a receptjeimet saját felelősségedre használd, készítsd és fogyaszd!