Protein palacsinta liszt nélkül, 3 egyszerű hozzávalóból diétás desszertként, egy tartalmas leves után második fogásként vagy édesszájú életmódváltóknak akár diétás reggelire is.
Liszt helyett fehérjeport használtam az elkészítéséhez, mivel a fehérjepor palacsinta készítéséhez pont ugyanúgy használható, mint bármilyen diétás liszt (bár azt be kell kalkulálni, hogy fehérjeporral kicsit szárazabb lesz a végeredmény, mint pl liszttel, de ennyi kompromisszum szerintem bőven belefér az előnyei mellett).
Miért jobb ez a fehérjés palacsinta receptem, mint bármelyik korábbi diétás palacsintám (pl. zabpalacsinta vagy szénhidrátcsökkentett palacsinta)?
Nézzük a számokat, azok úgysem hazudnak soha:
Kcal (kalória) 100 g-ban:
- zabpalacsinta 89 kcal
- proteines palacsinta 115 kcal
- szénhidrátcsökkentett palacsinta (DW 50-ből): 112 kcal
Szénhidrát 100 g-ban:
- zabpalacsinta 12 g
- proteines palacsinta 6 g
- szénhidrátcsökkentett palacsinta (DW 50-ből): 8 g
Fehérje 100 g-ban:
- zabpalacsinta 5 g
- proteines palacsinta 13 g
- szénhidrátcsökkentett palacsinta (DW 50-ből): 7 g
Zsír 100 g-ban (a sütéshez használt olaj nélkül):
- zabpalacsinta 3 g
- proteines palacsinta 5 g
- szénhidrátcsökkentett palacsinta (DW 50-ből): 5 g
A számokból is látható, hogy az összehasonlított diétás palacsinta receptek közül a proteines palacsinta szénhidráttartalma a legalacsonyabb, míg a fehérjetartalma a legmagasabb és pont ez az, ami tökéletessé teszi arra, hogy úgy adjunk le kilókat, hogy közben formásak maradjunk és ne éhezzünk.
Azt tudnod kell, hogy ez a fajta diétás palacsinta nem olyan rugalmas és papírvékony, mint a fehér lisztes és valamivel tovább is kell sütni, de érdemes kipróbálni, ha olyan palacsintára vágysz, ami segít, hogy az életmódváltás (tudod, régen fogyókúrának hívták 😉 ) során ne az izmaidból, hanem onnan, ahonnan valóban szeretnél, ZSÍRBÓL fogyj!
Proteines palacsinta recept
Hozzávalók 2 db nagyobb vagy 3 db közepes méretű palacsintához:
- 1 db tojás
- 1,5 dl cukormentes mandulatej (bármilyen növényi tej vagy tehéntej lehet, de a tápértéke aszerint változik!)
- 5 dkg M-fit vaníliás protein shake por (vagy bármilyen vaníliás tejsavó “whey” fehérjepor)
Ha Te is ugyanazzal a fehérjeporral készítenéd a palacsintát, mint amivel én készítettem, itt tudod beszerezni >>> DIA WELLNESS TERMÉKEK RENDELÉSE
Protein palacsinta elkészítése:
- A hozzávalókat egy kézi habverővel simára keverjük, majd olajspray-vel kifújt (vagy olajos ecsettel vékonyan megkent) palacsintasütőben 2-3 db palacsintát sütünk.
100 g protein palacsinta átlagos tápértéke (nyers hozzávalók alapján számolva):
- 115 kcal,
- 6 g szénhidrát,
- 13 g fehérje,
- 5 g zsír.
1 db kisült palacsinta súlya nagyobb méretű palacsintasütőben sütve nekem 65 g volt, ennek tápértéke (Kalóriabázisban számolva):
- 75 kcal,
- 4 g szénhidrát,
- 9 g fehérje,
- 3 g zsír
Mivel töltsd meg a fehérjés palacsintádat, ha szeretnéd kimaxolni az előnyeit és finomat is ennél?
Én a képen látható palacsintákat egy kevés zsírszegény natúr joghurttal és negyedannyi édesítővel elkevert túróval és egy kevés cukormentes eperlekvárral kentem meg.
Ha szeretnél még több diétás palacsinta töltelék ötletet, kattints ide >>> Diétás Palacsinta töltelékek
Még több diétás palacsinta receptet találsz itt >>> Diétás Palacsinták
Még több fehérjeporral készült recept itt >>> Fehérjeporos Receptek
Jó étvágyat kívánok!
Szaszkó Andi
életmódváltó gasztroblogger

2013. óta főzök diétásan, cukor és fehér liszt nélkül. Nem vagyok sem ételérzékeny, sem vércukor gondjaim nincsenek, de a kilóimmal én is folyamatosan küzdök.
Diétás gasztroblogomon saját képekkel illusztrálva mutatom meg Neked, hogyan készítem el a kedvenc ételeimet alakbarát módon úgy, hogy lehetőleg ugyanolyan finomak is legyenek, mint a hagyományos ízek.
FIGYELEM! A receptjeimben és a tájékoztató jellegű bejegyzéseimben tapasztalataimat és az interneten található információkat gyűjtöttem össze. Nem vagyok sem orvos, sem dietetikus, ezért a tanácsaimat és a receptjeimet saját felelősségedre használd, készítsd és fogyaszd!